Замовьте безкоштовний дзвінок юриста, який швидко і професійно відповість на ваші запитання.
"Право є здійснення розуму, яке вимагає тих речей, що є корисними і необхідними, і забороняє протилежне."

Реєстрація права власності на нерухомість та земельну ділянку

Реєстрація права власності

І. Для проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно особа подає до відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно за місцезнаходженням такого майна наступні документи:

- заяву встановленої форми;

- копію документа, що посвідчує особу заявника;

- копію реєстраційного номера облікової картки платника податку;

- документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав, – 120 грн. (реквізити для оплати уточнюються на місці);

- документ про сплату державного мита – 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (119 грн.) (реквізити для оплати уточнюються на місці);

- документи, що підтверджують виникнення, перехід або припинення права власності на нерухоме майно (договір купівлі-продажу, дарування, рішення суду, свідоцтво тощо).

Якщо документи подає представник власника, користувача, додатково до вищеперелічених документів подаються:

- копія документа, що підтверджує повноваження представника (копія довіреності або іншого документа, що посвідчує відносини представництва);

- копія документа, що посвідчує особу власника, користувача;

- копія реєстраційного номера облікової картки платника податку власника, користувача.

У результаті прийняття заяви про державну реєстрацію заявнику видається картка прийому відповідної заяви.

Картка прийому заяви про державну реєстрацію містить відомості про дату і час подачі заяви, її реєстраційний номер, а також перелік документів, які подавалися заявником.

Державна реєстрація прав (надання відмови в ній) проводиться у строк, що не перевищує п’яти робочих днів з дня надходження до органу державної реєстрації прав заяви про таку реєстрацію і передбачених Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до нього, документів, необхідних для її проведення.

ІІ. Для проведення державної реєстрації права власності на земельну ділянку особа подає цьому ж органу документи, аналогічні тим, що подаються для проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно, плюс витяг з Державного земельного кадастру.

Отримати цей витяг можна, звернувшись до управління Держземагентства за місцезнаходженням земельної ділянки. Зазначеному органу необхідно подати наступні документи:

- заяву встановленої форми (складається на місці у місцевому управлінні Держземагентства);

- державний акт про право власності на земельну ділянку (оригінал та копія);

- паспорт власника земельної ділянки або представника (оригінал та копія);

- реєстраційний номер облікової картки платника податку (оригінал та копія);

- технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (для її розробки потрібно звернутися до спеціалізованої землевпорядної організації або до сертифікованого інженера-землевпорядника);

- документ про оплату послуг за надання витягу із Державного земельного кадастру (сума та реквізити уточнюються на місці);

- документи, що підтверджують виникнення, перехід або припинення права власності на земельну ділянку (договір купівлі-продажу, дарування, рішення суду, свідоцтво тощо) (оригінал та копія);

- документ, що підтверджує повноваження представника діяти від імені заявника (оригінал довіреності або іншого документа, що посвідчує відносини представництва), якщо документи подаються представником.

Перелічені вище документи, звичайно, можна зібрати, підготувати й подати самостійно, проте, з метою економії часу та нервів, ми радимо Вам все-таки звернутися за допомогою у реєстрації права власності на об’єкт нерухомості та земельну ділянку до Юридично-консалтингової компанії «ЗЕВС», фахівці якої, по-перше, володіють необхідним досвідом у питанні реєстрації права власності, а значить, зареєструють право з першого разу, а, по-друге, мають напрацьовані контакти з усіма задіяними у даному процесі державними органами, органами місцевого самоврядування та землевпорядниками.


Вартість послуг

Нужна консультация? Закажите бесплатный звонок юриста, который ответит на вопросы. Мы перезвоним в ближайшее рабочее время.

Напишіть нам

Ваше ім'я*
Будь ласка, введіть своє ім'я.

E-mail*
Введен недействительный тип данных

Тема повідомлення
Введен недействительный тип данных

Повідомлення*
Please let us know your message.