Замовьте безкоштовний дзвінок юриста, який швидко і професійно відповість на ваші запитання.
"Право є здійснення розуму, яке вимагає тих речей, що є корисними і необхідними, і забороняє протилежне."

Право на захист

Право на захист

Одним із основних принципів здійснення кримінального правосуддя є право на захист. Таке право визначено Конституцією України та чинним українським кримінальним процесуальним законодавством. Не дивлячись на те, що суспільство часто засуджує таких учасників кримінального процесу як підозрюваний, обвинувачений (підсудний), законодавець справедливо захищає права цієї категорії учасників кримінальної справи, наділяючи їх, насамперед, правом на захист.

Право на захист підозрюваного, обвинуваченого (підсудного) полягає у тому, що цей учасник процесу може давати усні та письмові пояснення, збирати докази, що підтверджують його невинуватість або інші факти, представляти свої інтереси самостійно чи за допомогою адвоката тощо.

Незалежно від того, у якому статусі перебуває учасник кримінального провадження, йому зобов'язані роз'яснити його права. Так, на стадії досудового розслідування цим повинен зайнятися слідчий, прокурор, слідчий суддя. Після передачі обвинувального акта до суду права підсудному має роз'яснити вже суддя, який розглядатиме справу. У будь-якому разі, підозрюваному, обвинуваченому (підсудному) повинні забезпечити право на захист. При цьому безпосередній правовий захист може здійснюватися або адвокатом, обраним самим підозрюваним, обвинуваченим (підсудним), або адвокатом з числа призначених йому державою.

Бувають випадки, коли підозрюваний, обвинувачений (підсудний) може відмовитися від послуг адвоката. Правда, є категорії справ, у яких участь захисника є обов'язковою (наприклад, у справах про особливо тяжкі злочини), а тому відмова від адвоката у такому випадку прийматися не буде.

Оскільки підозрюваний, обвинувачений (підсудний) має право представляти свої інтереси самостійно, то у нього є, окрім усього іншого, право подавати клопотання про визнання доказів недопустимими, а також інші клопотання та заяви. Крім того, підозрюваний, обвинувачений (підсудний) має право висловлювати думку щодо клопотань інших сторін кримінального провадження, подавати скарги тощо.

На жаль, система нашого кримінального процесу далека від ідеалу, а тому постійно має місце велика кількість порушень прав і свобод його учасників з боку обвинувальних органів, особливо щодо підозрюваних, обвинувачених (підсудних).

Щоб подібного не відбувалося з Вами або Вашими близькими, звертайтеся до фахівців Юридично-консалтингової компанії «ЗЕВС», котрі готові прийти на допомогу на будь-якій стадії кримінального провадження.

Вартість послуг

Нужна консультация? Закажите бесплатный звонок юриста, который ответит на вопросы. Мы перезвоним в ближайшее рабочее время.

Напишіть нам

Ваше ім'я*
Будь ласка, введіть своє ім'я.

E-mail*
Введен недействительный тип данных

Тема повідомлення
Введен недействительный тип данных

Повідомлення*
Please let us know your message.