Замовьте безкоштовний дзвінок юриста, який швидко і професійно відповість на ваші запитання.
"Право є здійснення розуму, яке вимагає тих речей, що є корисними і необхідними, і забороняє протилежне."
  • Головна
  • Що робити з майном підприємства, яке залишилось після його ліквідації

Що робити з майном підприємства, яке залишилось після його ліквідації

Загальний порядок ліквідації юридичних осіб регламентується статтями 110 – 112 Цивільного кодексу України.

Черговість та порядок задоволення вимог кредиторів, зокрема, закріплено у ст. 112 Цивільного кодексу України. При цьому, звертаємо Вашу увагу, що у процедурі банкрутства підприємства черговість та порядок задоволення кредиторських вимог, які викладені у ст. 45 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», відрізняються від тих, що містяться у Цивільному кодексі. Це пов’язано з тим, що банкрутство – значно складніший процес, ніж звичайна ліквідація, яка, нагадаємо, може відбуватись:

1) за рішенням учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв’язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами;

2) за рішенням суду про ліквідацію юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути, за позовом учасника юридичної особи або відповідного органу державної влади;

3) за рішенням суду про ліквідацію юридичної особи в інших випадках, встановлених законом, – за позовом відповідного органу державної влади.

Проте, і при ліквідації юридичної особи у перелічених випадках, і при її банкрутстві не виключена ситуація, коли після проведення розрахунків з кредиторами у юрособи залишається певне майно. Що ж із ним робити?

Універсальна відповідь на це питання дається у ч. 12 ст. 111 Цивільного кодексу України, відповідно до якої майно юридичної особи, що залишилося після задоволення вимог кредиторів (у тому числі за податками, зборами, єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та іншими коштами, що належить сплатити до державного або місцевого бюджету, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування), передається учасникам юридичної особи, якщо інше не встановлено установчими документами такої юрособи або законом.

Головне, запам’ятайте: наведена у попередньому абзаці норма відноситься як до видів ліквідацій, не пов’язаних з банкрутством, так і до самої процедури банкрутства підприємства.

Нужна консультация? Закажите бесплатный звонок юриста, который ответит на вопросы. Мы перезвоним в ближайшее рабочее время.

Напишіть нам

Ваше ім'я*
Будь ласка, введіть своє ім'я.

E-mail*
Введен недействительный тип данных

Тема повідомлення
Введен недействительный тип данных

Повідомлення*
Please let us know your message.