Замовьте безкоштовний дзвінок юриста, який швидко і професійно відповість на ваші запитання.
"Право є здійснення розуму, яке вимагає тих речей, що є корисними і необхідними, і забороняє протилежне."
  • Головна
  • Спадок, успадкування. Оформлення. Вирішення спорів.

Спадок, успадкування. Оформлення. Вирішення спорів.

Практично кожна людина у своєму житті стикається з питанням успадкування майна.

     На перший погляд, спадкування - це досить проста процедура, що не вимагає особливих знань в юриспруденції, однак на ділі все не так. При оформленні спадщини спадкоємці можуть зіткнутися з низкою специфічних труднощів, допомогти подолати які можуть кваліфіковані юристи.

     
В Україні виділяють два види спадкування: за законом і за заповітом. Якщо при спадкуванні за заповітом практично завжди зрозуміло хто і що успадковує, то при спадкуванні за законом саме це питання викликає найбільшу кількість суперечок.

Цивільний кодекс України визначає 5 черг спадкоємців, які успадковують по черзі один за одним. Розмір частини для кожного з спадкоємця однаковий.

Слід знати, що порядок черзі можна змінити за домовленістю між спадкоємцями.

Сама процедура спадкування складається з 3-х етапів:

   
1. Після смерті спадкодавця спадкоємці звертаються до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини із заявою про прийняття спадщини, або про відмову від спадщини. Термін для такого звернення - 6 місяців з дня відкриття спадщини.

   
2. Нотаріус встановлює склад спадкового майна, готує всі необхідні документи для видачі свідоцтва про право на спадщину.

   
3. Видача нотаріусом свідоцтва про право на спадщину.

Тільки подолавши всі етапи, спадкоємець може оформити права власності в державних органах на майно (якщо це потрібно) і розпоряджатися ним на свій розсуд.

Але існують проблеми, з якими досить часто зіштовхуються спадкоємці:

- Пропуск строку для прийняття спадщини;

- Зміна черги спадкування;

- Неможливість надання необхідних документів і як факт встановлення права власності на спадкове майно в судовому порядку;

- Успадкування земельних ділянок (одна з найбільш складних процедур при оформленні прав на спадщину);

- Визначення складу спадкового майна (банківські вклади, невиплачені суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, інших соціальних виплат).

   Слід зазначити, що до складу спадкового майна також включаються і борги спадкодавця;

- Оскарження заповітів і.т.д.

У таких випадках наші кваліфіковані юристи максимально прискорять і полегшать ведення справ, щоб процедура оформлення спадщини не затягнулася надовго і не стала для спадкоємця важким психологічним тягарем.

Вартість послуг

Нужна консультация? Закажите бесплатный звонок юриста, который ответит на вопросы. Мы перезвоним в ближайшее рабочее время.

Напишіть нам

Ваше ім'я*
Будь ласка, введіть своє ім'я.

E-mail*
Введен недействительный тип данных

Тема повідомлення
Введен недействительный тип данных

Повідомлення*
Please let us know your message.