Замовьте безкоштовний дзвінок юриста, який швидко і професійно відповість на ваші запитання.
"Право є здійснення розуму, яке вимагає тих речей, що є корисними і необхідними, і забороняє протилежне."

Якщо у Вас обшук

Якщо у Вас обшук

Юридично-консалтингова компанія «ЗЕВС» рекомендує Вам ознайомитися з основними правилами поведінки під час обшуку.

1. Зв’яжіться з Вашим адвокатом. Він має право бути присутнім при обшуку. Досвідчений адвокат завжди тверезо оцінить ситуацію та не допустить порушення Ваших прав. А оскільки обшук - справа серйозна, то краще, щоб під час цієї слідчої дії адвокат завжди був поруч з Вами.

2. Не зберігайте у приміщенні, куди можуть прийти працівники правоохоронних органів, оригінали важливих документів і речі, які в подальшому можуть Вас скомпрометувати.

3. Попросіть осіб, котрі прийшли проводити обшук, пред'явити Вам свої службові посвідчення таухвалу слідчого судді (суду) про проведення у Вас обшуку. Уважно вивчіть ці документи, щоб переконатися, що перед Вами стоять дійсно співробітники правоохоронних органів, а обшук планується проводитися на законних підставах. Запам'ятайте, перед початком обшуку Вам зобов'язані вручити копію ухвали слідчого судді (суду) про проведення обшуку. Якщо пред'явити документи співробітники міліції відмовляються, сміливо набирайте 102 та повідомляйте про спробу невідомих осіб незаконно проникнути у приміщення. Крім того, знайте, що проводити обшук можуть тільки слідчі й прокурори, а також оперативники, але за письмовим дорученням слідчого (прокурора). Тому переконайтеся у наявності такого письмового доручення, якщо обшук буде проводити не слідчий і не прокурор.

4. Подивіться на годинник. Запам'ятайте, що проведення слідчих (розшукових) дій, у тому числі обшуку, в нічний час (з 22:00 до 6:00) не допускається, за винятком невідкладних випадків, коли затримка в їх проведенні може призвести до втрати слідів кримінального правопорушення чи втечі підозрюваного.

5. Заручіться підтримкою сторонніх осіб, наприклад, тих, чиї права можуть бути порушеними у зв'язку з проведенням обшуку (власник приміщення, де Ви орендуєте площу та ін.).

6. Якщо після перевірки документів Ви розумієте, що підстави у правоохоронних органів проводити обшук є, то не заважайте їм це робити, припиняючи, звичайно, їхні будь-які незаконні дії.

7. Під час обшуку займіть вкрай скептичну та неемоційну позицію, не реагуйте на провокації представниківправоохоронних органів, намагайтеся залишатися холоднокровними, будьте толерантними.

8. Наполягайте на тому, щоб залучені поняті реально були присутніми при проведенні обшуку, а не просто підписали протокол. Якщо Ви сумніваєтеся у їхній незаінтересованості, вимагайте заміни понятих.

9. Уважно читайте протокол обшуку перед підписанням. Заносьте свої зауваження у присутності понятих. Переконайтеся, що до протоколу внесені прізвища й посади усіх осіб, які брали участь у обшуку, та вказані усі вилучені предмети. Якщо ситуація склалася таким чином, що під обшук потрапили ті предмети, до яких Ви не маєте ніякого відношення, або у Вас «вилучили» предмети, яких Ви ніколи не бачили, обов'язково занесіть цю інформацію до протоколу обшуку. Зафіксуйте у протоколі всі дії правоохоронців, які здаються Вам протиправними. Вимагайте копію протоколу. Якщо ж Вам відмовляють, перепишіть протокол самостійно, а тільки потім підписуйте. Щоб уникнути підміни сторінок, самостійно пронумеруйте протокол та підпишіться на кожній його сторінці.

10. Пам'ятайте, що незаконні дії правоохоронних органів при проведенні обшуку Ви маєте право оскаржити.

Вартість послуг

Нужна консультация? Закажите бесплатный звонок юриста, который ответит на вопросы. Мы перезвоним в ближайшее рабочее время.

Напишіть нам

Ваше ім'я*
Будь ласка, введіть своє ім'я.

E-mail*
Введен недействительный тип данных

Тема повідомлення
Введен недействительный тип данных

Повідомлення*
Please let us know your message.