Замовьте безкоштовний дзвінок юриста, який швидко і професійно відповість на ваші запитання.
"Право є здійснення розуму, яке вимагає тих речей, що є корисними і необхідними, і забороняє протилежне."
  • Головна
  • Якщо Вас затримали співробітники міліції.

Якщо Вас затримали співробітники міліції

Якщо Вас затримали співробітники міліції

Спілкування з правоохоронними органами для людини, яка не має досвіду взаємодії з ними, завжди є стресовою ситуацією. Для мінімізації ризиків та психологічних навантажень при контакті з міліцією необхідно розуміти, які права у Вас є, та які дії Вам слід вчинити у першу чергу.

Співробітник міліції, який зупинив Вас і просить показати документи, зобов'язаний представитися: назвати прізвище та звання. На Вашу вимогу він має пред'явити службове посвідчення. Зверніть увагу на наявність справжньої фотографії та печатки у посвідченні. Спробуйте запам'ятати назву підрозділу органу внутрішніх справ, ПІБ та звання співробітника міліції, який стоїть перед Вами. Це знадобиться для можливого оскарження його дій.

Якщо ж ситуація спілкування з міліціонером виходить з-під Вашого контролю, терміново звертайтеся в Юридично-консалтингову компанію «ЗЕВС». А поки що ми радимо Вам запам'ятати наступне.

Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 11 закону України «Про міліцію» міліції надано право перевіряти у громадян при підозрі у вчиненні правопорушень документи, що посвідчують їх особу, а також інші документи, необхідні для з'ясування питання щодо додержання правил, нагляд і контроль за виконанням яких покладено на міліцію.

Стаття 209 КПК України визначає момент затримання: «Особа є затриманою з моменту, коли вона силою або через підкорення наказу змушена залишатися поряд із уповноваженою службовою особою чи в приміщенні, визначеному уповноваженою службовою особою». Під уповноваженою посадовою особою тут і далі слід розуміти співробітника міліції.

Стаття 29 Конституції України передбачає можливість затримання особи без рішення суду на строк до 72 годин. Протягом цього строку обґрунтованість тримання під вартою має бути перевірена судом або особа повинна бути звільнена.

КПК України називає два види правомірного затримання:

1) затримання по ухвалі слідчого судді (суду) – це коли затримана особа не пізніше 36 годин з моменту затримання повинна бути звільнена або доставлена до слідчого судді, котрий постановив ухвалу про дозвіл на її затримання з метою приводу;

2) затримання без ухвали слідчого судді (суду), за яким особа не пізніше 60 годин з моменту затримання повинна бути або звільнена, або доставлена ​​до суду для розгляду клопотання про обрання щодо неї запобіжного заходу.

У випадку, коли затриманому не вручено повідомлення про підозру протягом 24 годин з моменту фактичного затримання, він повинен бути негайно звільнений.

Не забудьте, що при затриманні обов'язково складається протокол про затримання.

Після затримання міліціонер зобов'язаний доставити затриманого у найближчий підрозділ органу досудового розслідування, де реєструються дата і точний час доставки затриманого.

Якщо ж співробітники міліції, затримавши Вас, порушують Ваші конституційні права, радимо не грубити їм, не відповідати на їхні провокаційні питання, ні в якому разі нічого не підписувати і терміново зв'язатися з адвокатами ЮКК «ЗЕВС».

Вартість послуг

Нужна консультация? Закажите бесплатный звонок юриста, который ответит на вопросы. Мы перезвоним в ближайшее рабочее время.

Напишіть нам

Ваше ім'я*
Будь ласка, введіть своє ім'я.

E-mail*
Введен недействительный тип данных

Тема повідомлення
Введен недействительный тип данных

Повідомлення*
Please let us know your message.